Септембар 2024

Ексурзија Жбевац - Соко бања

Датум: 05. Oktobar 2023 17:36 Категорија: Новости

Изведена је екскурзија за ученике од првог до осмог разреда на релацији Жбевац-Соко Бања-Жбевац. Кренуло се из Жбевца у 7сати Након провере исправности аутобуса од стране полиције. Агенције,“Scorpion“, два аутобуса.

Сви ученици су стигли на време. Кренули смо на пут и стигли у Сокобању око 10 сати. Прво смо обишли подножје планине Озрен и водопад „Рипаљка“. Ученици и наставници су имали прилику да виде лепу природу, два водопада и уживају у чистом ваздуху. Тамо смо провели око 90 минута. Након тога спустили смо се у град. Водич нас је провео лепим и богатим шеталиштем Сокобање у чијем самом центру смо обишли „Милошев конак“ и турско купатило. Водич нас је упознао са историјским детаљима везаним за та места и испричао нам да је Милош Обреновић долазио у Сокобању из здравствених разлога пошто је имао проблема са плућима. Боравак му је много помогао тако да је много времена проводио ту и саградио данашњи „Милошев конак“. Преко пута конака је турско купатило које се и даље одржава и користи у лековите сврхе. Након тога смо имали слободно време до ручка, који је био у 14 часова у ресторану „Сплендид“ на самом шеталишту. Ученици су са својим наставницима искористили време за куповину сувенира и забаву у луна парку. После ручка смо имали још сат времена да прошетамо и око 15:45 h окупили смо се на зборном месту где су нас аутобуси чекали. У повратку смо се кратко задржали на панорамском месту поред Бованског језера где су се ученици фотографисали. Путовање је протекло у најбољем реду..Ученици су се дружили, сазнали многе ствари о историји Соко Бање. У Жбевцу се стигло у планирано време. Сви циљеви екскурзије су остварени.

Фотографије