Јун 2024

Студијска посета школама у Новом Саду - пример добре праксе интеркултуралности

Датум: 26. Novembar 2021 12:41 Категорија: Новости

У оквиру пројекта “Наш град, наше школе”, у којој учествују школе из општине Бујановца, организована је студијска посета одабраним школама у Новом Саду које би представиле примере добре праксе у виду организовања наставе на више језика, учествовању у пројектима са темом интеркултуралности, јачање сарадње ученика и наставника из различитих заједница као и организовање разних ваннаставних активности које доприносе јачању социјалне кохезије.

Посета школама у Новом Саду планирана је у виду дводневне посете, 21. и 22. октобра. Организован је полазак из Бујановца 20.октобра у поподневним часовима, а предвиђено је да учесници буду директор школе и два наставника која ће активно учествовати у посети и која би представила примере добре праксе и пројекта (заједнички час, заједничке акције две школе, заједничке акције школских парламената две школе, нека ваннаставна активност и слично).
Школе које су предвиђене за ову Студијску посету у Новом Саду су: ОШ “Соња Маринковић”, ОШ “Петефи Шандор” и гимназија “Светозар Марковић”. Ове школе су узете као примери добре праксе интеркултуралне повезаности и део пројекта “Наш град, наше школе” које реализује Координационо тело Владе Републике Србије за општине Прешево, Бујановац и Медвеђу у сарадњи са Групом 484, уз подршку Песталоци дечије фондације из Швајцарске (Pestalozzi Children Fondation).
Конференција