Мај 2024

Прича о Дану розих мајица

Датум: 29. Februar 2024 10:33 Категорија: Новости

Широм света се последње среде у фебруару обележава као Дан борбе против вршњачког насиља. Све је почело 2007. године, када је група активиста у једној канадској провинцији покренула иницијативу након што је канадски ученик Чарлес МекНил у школу дошао са розе мајицом на себи и због тога претрпео ругање и вербално насиље од својих вршњака.

Ученик је розе мајицу обукао у знак подршке мајци оболелој од карцинома дојке. Активисти су купили 50 розе мајица и поделили их његовим вршњацима у школи који су их носили као подршка дечаку. Ученици су почели и сами да долазе у школу облачећи розе мајице, које су тако постале симбол борбе против вршњачког насиља у школама који се широм света обележава последње среде у фебруару.

Дан „Розе мајица“ обележава се сваке године последње среде у месецу фебруару, а ове године је то 28. фебруар. У нашој школи је било низ активности којима је обележен овај дан. Наши ученици и наставници су се потрудили да се обележи овај дан.

Ми на овај дан

Поред низа паноа направљених на ову тему којима је скренута пажња на сваки вид насиља, беџеви у овику розе мајице које су ученици носили, обележја на свакој степеници које су скретале пажњу да треба да будемо пажљиви, толерантни, пуни љубави.

Хвала свим ученицима који су учествовали да овај дан буде другачији и да схватимо да је розе боја ипак COOL.

Фотографије