ЗДРАВО РАСТИМО

Министарство просвете, као и претходних година, и у школској 2023/2024. години, подржало је спровођење пројекта ЗдравоРастимо, који у сарадњи реализују Савез за школски спорт Србије и Компанија Nestlé Adriatic S, а чији је циљ едукација ученика о важности правилне исхране и физичке активности, као и развијање здравих навика.
Дан школе 2023.године

Данас, 16.10.2023. године у матичној школи обележен 58. Дан Основне школе ''Драгомир Трајковић“. Уз пригодан програм који су припремили ученици драмско-рецитаторске и музичке секције уз помоћ наставница српског језика и књижевности, наставника музичке културе и учитељима присутнима се обратила директорка школе Станче Ђорђевић и том приликом честитала ученицима, родитељима, колегама, уваженим пензионерима Дан школе и захвалила се присуству.
Ми не чекамо 8. март да бисмо причали о правима жена

Одржан је заједнички час ликовног са петацима из ОШ "Драгомир Трајковић" и ОШ "Мухарем Кадриу" из Бујановца коме су присуствовали представници школске управе Лесковац. Посебно хвала на ентузијазму наставницама које су држале час - Вера Манић и Леонета Abdyli. Bravo! Јачамо сарадњу између школа у склопу пројекта "Наш град, наше школе" који реализује Координационо тело Владе Републике Србије за општине Прешево, Бујановац и Медвеђа у сарадњи са Групом 484, уз подршку Песталоци дечије фондације из Швајцарске (Pestalozzi Children Фондатион).
ОБЕЛЕЖАВАЊЕ ДЕЧИЈЕ НЕДЕЉЕ „ВЕЛИКО СРЦЕ ДЕЦЕ СРБИЈЕ“

Обележавање дечије недеље „Велико срце деце Србије“ Од 02. до 08.октобра 2023.године
Радионица у оквиру пројекта: Заједно и безбедно кроз детињство"!

Екскурзија Жбевац - Соко Бања

Изведена је екскурзија за ученике од првог до осмог разреда на релацији Жбевац-Соко Бања-Жбевац.
Хуманитарни базар „ За живот и здравље“

Хуманитарна организација Вериттас из Врања организовала је 08. 04. 2023. године ( Лазарева субота ) хуманитарни базар „ За живот и здравље“.
Час са елементима интеркултуралности

Наставница верске наставе, Тијана Стојилковић, одржала је 17.03.2023.године час са елементима интеркултуралности у 5.разреду наше школе. На часу су присуствовале менторка Биљана Михајловић, Јелена Најдановић представница Пестолоци фондације у Србији и Ивана Сератлић програмска асистенткиња Групе 484. Тема наставе је била Религија. Час су пратили и два наставника школе.
Новогодишњи кутак

У холу основне школе „Драгомир Трајковић“ организовано је прављење новогодишњег кутка. Као и сваке године ученици су украсили хол новогошњим тракама и сијалицама и окитили јелку украсима које је ручно израдила наставница биологије Весна Стојановић.
Школска слава Свети Сава

Обележвање школске славе Свети Сава, почела је у 9 часова сечењем колача у цркви. Ученици су са наставницом српског језика, Слађаном Трајковић и наставницом веронауке Тијаном Стојилковић, припремили приредбу, која је изведена у 10 часова. Такође наступао је хор наше школе, који је припремио наставник музичке културе Миодраг Стојковић. У издвојеним одељењима, такође, обележена је школска слава Свети Сава приредбом и сечењем колача у цркви.